KONST / Litografier / Färglitografi 17361013
nr 1736 1013
Robert Motherwell
(1915-1991), USA
"America La-France Variations III". Signerad, färglitografi, numrerad 29/70. Mixed media litografi / collage. Bladets mått: 121x78 cm, yttermått inklusive ram: 138x92 cm
Robert Motherwell, amerikansk konstnär född 1915, död 1991.
Utrop:
20.000 kr
Såld:
15.500 kr
måndag 27 oktober 2025
kl 18:19:26
27/10 13:12:18
15.000 kr
27/10 18:14:26
- Klassiska
27 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Robert Motherwell
Läs mer om Robert Motherwell